Обдаровані діти Черкащини можуть отримати стипендію голови обласної ради

  • 270

Фото без опису

Щорічно п’ятеро черкащан, які мають значні досягнення у сферах освіти, культури та мистецтв, фізичної культури та спорту можуть отримати стипендію голови Черкаської обласної ради в розмірі двох прожиткових мінімумів. Виплати з обласного бюджету здійснюватимуться щомісячно упродовж року.

Таке рішення ухвалили депутати під час пленарного засідання.

Кандидатів на призначення стипендії обиратиме спеціальна комісія. До її складу входять представники структурних підрозділів облдержадміністрації з питань освіти, культури, спорту; Служби у справах дітей облдержадміністрації; постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту; громадськості; керівники закладів (освіти, культури, спорту).

На стипендію можуть претендувати діти, які навчаються (виховуються) у закладах освіти, культури, спорту області віком від 8 до 18 років та мають у відповідних сферах протягом останніх двох років такі значні досягнення:

1) у сфері освіти:

- стали переможцями Міжнародних, Всеукраїнських та обласних олімпіад, конкурсів, турнірів, фестивалів, змагань, що мають офіційний статус.

2) у сфері культури та мистецтв:

- стали переможцями та лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів, фестивалів, виставок, вернісажів, що мають статус заходів;

- мають публікації власних творів окремими збірками та/або публікації у престижних виданнях (видання всеукраїнського або міжнародного масштабу, значення, тиражу);

- регулярно беруть участь у культурному житті як виконавці або автори творів (музика, література, поезія).

3) у сфері фізичної культури та спорту:

- стали переможцями та призерами Міжнародних, Всеукраїнських та обласних чемпіонатів, турнірів, конкурсів, змагань, що мають офіційний статус.

Діти, які є стипендіатами іншого рівня (всеукраїнського, Міжнародного), нагороджені стипендіями Президента України, Кабінету Міністрів України або встановленими благодійними фондами, приватними особами, підприємствами та організаціями (інші грошові винагороди), не можуть бути кандидатами на нагородження стипендією.

Документи подаються щорічно до 20 листопада Управлінню освіти і науки облдержадміністрації, яке здійснює збір, узагальнення документів та до 10 грудня подає їх Комісії. У  2021 році Управлінню освіти і науки  подаються документи до 10 березня, яке до 01 квітня узагальненні документи передає на розгляд Комісії.

Виконавчий апарат обласної ради