Кодити з 7 років: як навчають дітей програмування з першого класу
У рамках Європейського тижня цифрової грамотності команда Міністерства та Комітету цифрової трансформації України відвідала Христинівську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №1 імені О.Є. Корнійчука та провела урок кодування для першокласників.
Зустріли та супроводжували гостей міський голова Микола Наконечний, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олег Бричук, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Маргарита Білецька та директор Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 імені О.Є. Корнійчука Лариса Трясучкіна.
В інтерактивній та ігровій формі дітей навчали елементарних основ програмування, а також розповіли про важливість професії айтішника.
Вміння програмувати – це набагато більше, ніж просто технічні навички. Написання програмних кодів розвиває аналітичне та логічне мислення, а також уяву і креативність. І чим раніше діти починають навчатись кодування, тим винахідливішими та креативнішими вони стають у майбутньому.
Один із популярних інструментів для навчання дітей кодування є програма Scratch – візуальна мова програмування для дітей, яку винайшли в MIT. Крім того, пояснити основні принципи технології можна в інтерактивній та ігровій формі. Саме в такому форматі команда Мінцифри провела урок кодування першокласникам, використовуючи для візуалізації розумні ручки Smart Koala, які надали партнери проєкту – мережа MOYO.
«Ми маємо допомогти нашим дітям стати активними, а не пасивними користувачами технологій, а також розвинути знання, які потрібні в 21 столітті. У початковій школі програмування вчить дітей мислити швидко і чітко: вони розуміють, як влаштований світ, встановлюють логічний ланцюжок подій і можуть передбачити, що буде далі. До того ж, навчання дітей кодування означає інвестування в їхнє професійне майбутнє, а також можливість отримати нові таланти для української ІТ-індустрії. Щиро вдячний нашим партнерам – мережі MOYO, які подарувала учням девайси Smart Koala, що допомагатимуть їм не тільки опановувати нові технології, а й вивчати математику та англійську мову», – зазначив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Вже зараз з’являється дедалі більше нових професій на стику програмування, математики, фізики, біоінженерії та економіки. Тому навчити українців цифрової грамотності – одне із основних завдань Мінцифри.
«Володіти базовими цифровими навичками сьогодні не менш важливо за знання іноземної мови. Ми раді долучитися до цієї прогресивної ініціативи і посприяти тому, аби уроки проходили в цікавій та ігровій формі. Такі проєкти не тільки заохочують дітей до навчання, а й дозволяють їм спробувати себе в чомусь новому та навіть обрати майбутню професію», – зазначив генеральний директор мережі MOYO Валентин Івакін.
Після заняття усі діти отримали інтерактивні ручки та підручники Smart Koala від команди Міністерства цифрової трансформації та партнерів – мережі MOYO.
Довідково:
Smart Koala – інноваційний продукт, що розроблений в Україні. Основна ідея – показати, що навчання – це весело, цікаво, інтерактивно за допомогою спеціальних книг та смарт-ручки. Важливою перевагою всіх продуктів Smart Koala є те, що всі малюнки, які зображені в книгах, озвучені трьома мовами.