Пенсійний фонд рекомендує подбати заздалегідь про свої пенсійні виплати

  • 210

Перелік електронних сервісів Фонду постійно розширюється. Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області закликають громадян користуватися сервісами «Електронна трудова книжка» та «Автоматичне призначення пенсії за віком».

 

Подання сканкопій трудової книжки дозволить створити умови для автоматичного призначення пенсії за віком, уникнути необхідності відновлювати інформацію у разі втрати паперової трудової книжки, спростить доступ до даних про стаж працівника для призначення виплат у випадку тимчасової втрати працездатності. Сканкопії електронних трудових книжок можуть подати і застраховані особи, і роботодавці.

 

Автоматичне призначення пенсії дає змогу заздалегідь подати відповідні документи про страховий стаж. Інформація про нього і сплачені внески зберігається в базі Пенсійного фонду України до настання пенсійного віку. Після його настання особа отримує повідомлення про можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення до сервісного центру Фонду. Однак людина все одно може обирати, йти до відділу обслуговування громадян чи подати заяву на призначення пенсії за віком автоматично через веб-портал.

 

Цими сервісами можна скористатися через веб-портал електронних послуг Фонду (https://portal.pfu.gov.ua) із ключем кваліфікованого електронного підпису.

Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області