Перерахунок пенсії з 1 липня 2021 року

  • 129

Фото без опису

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» затверджено розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення, зокрема для осіб, які втратили працездатність. Із першого липня 2021 року цей показник становить 1 854,00 грн.

 

У зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та на виконання частини 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області проведено перерахунок пенсії непрацюючим пенсіонерам, у яких складові пенсійних виплат залежать від розміру прожиткового мінімуму.

 

Перерахунок пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі та не потребує додаткового звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду.

 

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, виплату в новому розмірі отримають у липні.

 

У Черкаській області перераховано 340 467 пенсії, середній розмір підвищення становить 49,67 грн.

 

Додаткові видатки на місяць – 9,33 млн. грн.

 

Крім цього, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» від 22.02.2021 № 127, якщо пенсії, призначені відповідно до Закону за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2020 року включно, не підвищувалися з 1 березня цього року у зв’язку із збільшенням показника середньої заробітної плати та не встановлено доплату до 2200 грн. відповідно до пункту 1 цієї постанови, а також не підвищувалися із січня до липня 2021 року включно у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом, з 1 липня 2021 року до таких пенсій установлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн. у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

 

Зазначений перерахунок пенсійних виплат проведено по 8 951 справі в автоматизованому режимі.

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області