Як діє механізм автоматичного призначення пенсії

  • 144

Фото без опису

Пенсійний фонд допомагає отримувати послуги дистанційно – за допомогою веб-порталу електронних послуг Фонду з ключем кваліфікованого електронного підпису. Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформують про сервіс «Автоматичне призначення пенсії за віком», завдяки якому можна заздалегідь подати необхідні документи про страховий стаж.

 

Автоматичне призначення пенсії відбувається у кілька етапів:

 

I етап Роботодавець або працівник особисто подає свою скановану трудову книжку (це можна зробити вже зараз через веб-портал Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua).

 

II етап Формування цифрових відомостей про трудову діяльність у Реєстрі застрахованих осіб. Інформація зберігається в базі Пенсійного фонду України до настання пенсійного віку особи. Наявність оцифрованих відомостей про трудову діяльність у Реєстрі застрахованих осіб є додатковою гарантією збереження страхового стажу на випадок втрати паперових документів, зокрема трудової книжки.

 

III етап Після настання пенсійного віку особа отримує повідомлення про можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення до сервісного центру.

 

Фахівці Пенсійного фонду акцентують, що людина має право вибору: прийти особисто до сервісного центру Фонду для подання заяви на призначення пенсії за віком чи оформити її автоматично через веб-портал.

 

Довідково:

Послугою скористалося вже майже 17 тисяч жителів Черкащини.