Пам’ятайте про безпеку дорожнього руху в темну пору доби

  • 80

Фото без опису

У зв’язку з обмеженням споживання електроенергії, зокрема вуличного освітлення у вечірній та нічний період, просимо бути уважними та дотримуватися правил дорожнього руху.

Водіям слід бути обережними на дорогах, дотримуватися швидкісного режиму, безпечної дистанції та за можливості максимально утриматися від поїздок у нічний час.

Пішоходам теж варто подбати про власну безпеку – у темний час доби носити одяг зі світловідбивальними елементами, користуватися ліхтариками та перед тим, як переходити дорогу, подивитися чи немає поруч машин.

Будьте помітними на дорозі – будьте у безпеці!

Зазвичай в більшості дорожньо-транспортних пригод винними вважають тих, хто в момент аварії був за кермом. Однак є чимало випадків, коли водій автомобіля фізично не встигає відреагувати. Тим більше, коли мова йде про пішоходів чи велосипедистів, які у темну пору доби не мають на собі світловідбивачів та їх просто не видно на дорозі.

Кількість постраждалих від ДТП можна було б зменшити в рази, якби кожен пішохід або ж велосипедист дбав про те, щоб бути помітним на дорозі.

Світловідбивачі (флікери) – один із найпростіших способів зберегти своє життя.

11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України постановою № 1105 прийняв зміни до постанови № 1306 від 10 жовтня 2001 р. «Про Правила дорожнього руху» та зобов’язав пішоходів в темний час доби і в умовах недостатньої видимості носити світловідбиваючі елементи на одязі, світловідбивні жилети або світловідбиваючий одяг.

Зокрема пунктом 4.4. Правил дорожнього руху визначено, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода є найбільш поширеним видом дорожньо-транспортних пригод. ДТП за участю пішоходів відбувається переважно в темний час доби. Туман і дощ, світло фар зустрічних автомобілів, світлова реклама, тінь від дерев роблять пішохода менш помітним навіть на освітленій вулиці або дорозі, а забрудненість лобового скла і скла фар автомобіля ще більше погіршує видимість водіям. У темряві на дорозі людину в темному одязі при ближньому світлі фар водій автомобіля може побачити тільки на відстані 25-30 м Для того, аби зманеврувати при швидкості 50 км/год, водієві потрібно 150 метрів.

У світлому одязі пішохід стає помітним за 30-75 м, а цього недостатньо для уникнення ДТП. Зі світловідбивачем пішохід стає помітним за 300 м. Світловідбивачі на основі «ЗМ» видимі на відстані до 450 м!

Уряд країни має намір скоротити смертність на дорогах в 6-8 разів. Це статистика, підтверджена країнами Європи, де носіння пішоходами світловідбивачів в темряві є обов’язковим з 2003 року.

Саме тому з метою привернення уваги до пішохода на дорозі законодавством були встановлені вимоги щодо носіння світлоповертальних елементів.

Велосипедисти, як учасники дорожнього руху, також потребують бути помітними. Для цього варто використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі.

Потурбуйтеся про особисту безпеку, безпеку своїх дітей, рідних, друзів. Не випробовуйте долю! Одягайтеся яскраво! Будьте помітними на дорозі – будьте у безпеці!